feragatname

a. bu sözleşme, alternatip.com ve ona bağlı web sayfaları (bundan böyle alternatip olarak anılacaktır) ve alternatip'i ziyaret eden/kullanan kullanıcılar (bundan böyle tipler olarak anılacaktır) arasındaki üyelik sözleşmesidir. alternatip'e üye olan tipler bu sözleşmeyi okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. bu sözleşme, üyeliğin iptaline kadar geçerlidir.

b. alternatip üyeliği kişiseldir. üçüncü şahıslara ödünç verilemez, devredilemez. bir üyelik birden fazla kişi tarafından kullanılamaz ve bir üye birden fazla üyeliğe sahip olamaz. üye'nin kendine ait en az 2 fotoğrafı olmalıdır. tüzel kişilikler alternatip'e üye olamaz.

c. tipler, suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da genel ahlaka aykırı bilgi gönderemez ya da iletemez.

ç. tipler, bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın gönderemez ya da iletemez.

d. alternatip, alternatip dahilindeki interaktif alanlarda (forumlar, profiller, fotoğraflar, özel mesajlar, yorumlar, vb.) tiplerin yazdıklarından sorumlu değildir. tiplerin konum bilgisini ve forumlarda yer alan her türlü (yazı, grafik, fotoğraf vb.) materyalleri herkese açık alanlarda kullanabilme hakkına sahiptir. silinen tiplerin forum mesajlarını saklar.

e. alternatip, link verdiği ve/veya reklamını yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir.

f. alternatip, tiplerin verdiği ve veritabanında bulunan bilgileri, istatistiksel bilgilere dönüştürmek, reklam ve pazarlama alanında kullanmak, tiplerin genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanabilir.

g. alternatip, verdiği hizmetin sürekliliğini taahhüt etmek ister, fakat edemez. teknik sebepler nedeniyle hizmette yaşanacak kesintilerden sorumlu değildir.

ğ. alternatip, tipleri uyarmaksızın silmek, içerikleri yayından kaldırmak ve/veya yayıncılarına karşı her türlü yasal tedbirleri alma hakkına sahiptir.

h. tipler, feragatnamenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zararların karşılığında alternatip'in, alternatip çalışanlarının zararlarını karşılamakla mükelleftir.

ı. alternatip, bu sözleşmede değişiklik yapma hakkını, yine bu sayfada belirtilmek suretiyle saklı tutar.


her hakkı mahfuzdur
©2005-2018 alternatip.com