0 297

28.03.2018 01:16
Türkiye’nin dört bir tarafından 42 yazar ve akademisyenin katkıları ile hazırlanan Türkiye’nin Ağaç ve Çalıları kitabı artık online olarak da okunup incelenebiliyor.

631’i doğal, 199’u da egzotik olan toplam 830 türde bitki barındıran kitapta neredeyse tüm türlere ait fotoğraflar da mevcut. Editörlüğünü Prof. Dr. Ünal Akkemik’in yaptığı kitaba Orman Genel Müdürlüğü ve İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi internet sayfalarından ulaşılabiliyor.
Kitabı incelemek ve indirmek için:
İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi
http://orman.istanbul.edu.tr/?p=16262
Orman Genel Müdürlüğü
https://www.ogm.gov.tr/ekutuphane/Yayinlar/Forms/AllItems.aspx

Deniz Aytekin - 18 ocak 2018
17.04.2018 21:09
sasuke demiş ki:
Koskoca Cumhuriyet Gazetesi, Yeni Akit'in yarısı kadar zor satıyor konusuna takılmış durumdayım günlerdir. Kırgınlık başlığı altında bu da var yani bünyemde. Yazarsız Güneş ve Vatan, saçma bir şekilde 100binleri geçiyor ama Cumhuriyet 30bini zor geçiyor. Yeni Akit 50-55bin aralığında. Yazıklar olsun.
Bu konuda rakamsal istatistiklere güven duyamıyoruz. Şöyle ki, Yeni Akit, Güneş, Vatan vb gazetelerin ücretsiz dağıtımının sağlandığı pek çoooook yer var. Bu gazeteler satıştan para kazanmıyor ( Hiçbir gazete satıştan para kazanamaz. Gazetenin baskı maliyeti dahi satıldığı ücreti tutmuyor. 25 kuruşluk gazetenin maliyeti ortalama 30 kuruş) Diğerlerinden farklı olarak bu gazeteler hükümet-devlet ekseninden gelir sağlıyor, belli siyasi ideoloji ve parti propaganda aracı olarak kullanılmaları karşılığında. bu kullanım da aynı çarkın içerisindeki kurumlardan reklam geliri olarak da yansıyor (ki gazetelerin asıl geçim kaynağıdır). Gazete bayiilerine vb çıksa da bu vb havuz ya da sisteme uyumlu yayınlar daha çok dağıtım yoluyla, ücretsiz olarak veriliyor. Dolayısıyla, bu gazetelerin Cumhuriyet, sözcü, evrensel vb alternatif medyaya göre daha çok sattığını ya da okunduğunu söyleyemeyiz son zamanlarda bir çalışma yapılmadıysa bu konuda bir istatistik elde etmek zaten mümkün değil... Daha fazla sayıda dolaşım yaptığından bahsedebiliriz, bu da gayet anlaşılabilir bir durum.
15.04.2018 13:12
Balık yasağı başlıyor bugün, zaten az yemiştik hamsiyi derken üzdü valla. Palamutla sezonu açmayı bekleyeceğiz artık...
15.04.2018 10:14
Ülkenin gazeteleri gene başlamış kimin ne kadar savaş uçağı var tarzı haberlere, böyle bir mallık olamaz yemin ederim.
14.04.2018 10:51
Yarından itibaren, hadi güzel hatrınız için p.tesiden itiraben Türkiye düzenli olarak, ülkede kimyasal silahla ilgimiz yoktur belgesi almalı, kendini denetlemeye açmalı. Adamlar düzenli olarak burada kimyasal silah vardır, yok şurada vardır diye saldırıp duruyor. Bu iş bize de girecek gibi duruyor, hoş değil valla 😐
14.04.2018 08:50
Koskoca Cumhuriyet Gazetesi, Yeni Akit'in yarısı kadar zor satıyor konusuna takılmış durumdayım günlerdir. Kırgınlık başlığı altında bu da var yani bünyemde. Yazarsız Güneş ve Vatan, saçma bir şekilde 100binleri geçiyor ama Cumhuriyet 30bini zor geçiyor. Yeni Akit 50-55bin aralığında. Yazıklar olsun.
29.03.2018 09:22
Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi’nin İstanbul Beyoğlu'da bulunan merkez binası ve gazetenin basımının yapıldığı matbaa gece yarısı polis tarafından basıldı. Özel harekat polisleri tarafından gece saat 00.30 sıralarında yapılan baskınlarda binalar arandı. Saat 03.00'e kadar devam eden aramalardan sonra gazete merkez binasına sabah saatlerinde giden avukatlar, karşılarında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan (TMSF) gelen görevliyi gördü. Gazetenin avukatı Özcan Kılıç, "İki soruşturma var, ama muhatap yok" dedi.
gazetelerde var mı bu haber ? yok
28.03.2018 01:50
Netflix'in sevilen dizisi Stranger Things'in üçüncü sezonuyla ilgili yeni detaylar gelmeye başladı.

1980'li yıllarda 4 çocukluk arkadaşının yaşadığı doğa üstü olayları konu alan fantastik türdeki dizi, birinci sezonu yayınlandıktan kısa süre sonra Game of Thrones'un arkasından en çok izleyiciye ulaşan ikinci dizi olmuştu.

Stranger Things' ekibi, prodüksiyonun bu ay başlayacağını ve yeni sezonun hikayesinin ikinci sezonda yaşananların bir yıl sonrasında geçeceğini duyurdu.

1985 yılının yaz aylarında geçecek hikayeye, geçtiğimiz sezonun sevilen karakterlerinden Steve Harrington'ın da tekrar dahil olduğu ve rolünün genişletildiği açıklandı.

NTV - 27 mart 2018 salı

feragatname | gizlilik sözleşmesi