0 260

forumlar > teknoloji > marvel contest of champions

forumlar > teknoloji > marvel contest of champions
0 260

17.12.2015 17:31
Marvel'in son zamanlarda yaptığı süper kahramanlar atağının mobil oyun versiyonudur. Street Fighter'dan öğrendiğimiz gel kapışalımcılık durumunun eksikliği en büyük boşluk olsa da, oyun yapıcılar tarafından sunulan görevler bakımından oldukça doyurucu hatta sinirleri yıpratıcıdır.

Klan sistemiyle görev tamamlama olgusunun bulunduğu ve yeni oyun sever çevre ile iletişim kurma açısından bir çok artıyı barındıran bu oyun, içerisinin çoluk çocuk kaynaması dezavantajını da birlikte getirmesine rağmen; saat 23.00 dan sonra tam bir +20 güruhun toplaşıp ultron'a daldıkları oldukça seri ve başarılı bir mobil oyun denilebilir.

Herolarda Marvel kahramanlarının sınıflarına ve yıldızlara göre geliştirme seçeneği sunan oyunda, 1'den 4 yıldıza kadar yaygın elde edilebilirlik şansı da verilmiş. 5 Yıldız olan en yüksek herolar yeni başlayan oyuncular için hayal olmakla birlikte ilk yılını henüz doldurmuş oyunda çok nadir kişilerde rastlanmaktadır. Her yıldızlı hero ayrıca rütbelere bölünmüş durumdadır ve bu rütbeleri yükseltmek yıldız sayısı arttıkça zorlaşmaktadır. Seviye yükseltmeleri İzo-8 olarak adlandırılan taşlarla gerçekleştirilirken rütbe yükseltmelerinde duruma göre sınıf katalizörleri ve temel katalizörler ve yüksek yıldızlı herolar için alfa katalizörler kullanılarak ve görevleri tamamlarken elde edilen altınlarla ödeme yaparak gerçekleştirilir.

Bunun yanında diablo gibi oyunlardan alışkın olduğumuz ustalık seçenekleri de eklenmiş ve oyuncunun hero geliştirme stratejilerinde saldırı, savunma ve işlevsel olarak adlandırılmış 3 ayrı ustalık arasında level atlayarak elde ettiği ustalık puanlarını dağıtarak seçim yapabilmesine fırsat vermiştir.

Son dönemlerde görevleri çok fazla zorlaştırması sebebiyle paragözlülük suçlamalarının odağında kalan Marvel şu an için türünün en iyi onlive örneklerinden biri olma özelliğinii taşımasına rağmen şarj problemi her zaman oyunun önünde duran en büyük engel olacağa benziyor.
17.12.2015 17:41
Ben de yaklaşık bi 5 ay önce kadar facebook'ta karşılaşmıştım. Bi ara diyip geçmiştim. 2 ay önce boş bi anıma denk geldi ve indirip oynamaya başladım. Şans eseri +30 yaş bir ittifak bulunca ve sohbet keyifli olunca oyun daha da bi güzelleşti. Ancak son dönemde görevler ciddi ciddi çok zorlaştı. İlk bi kaç 4 yıldızlı hero elde edene kadar çoktan oyunun tüm ayrıntılarını çözmüş oluyorsun. Ondan sonra saçların beyazlamaya başlıyor
- bu mesaj, rn® tarafından 17:42 17.12.2015 tarihinde düzenlendi.

feragatname | gizlilik sözleşmesi