0 260

forumlar > sinema & tv > the crowded room (leonardo di caprio)

forumlar > sinema & tv > the crowded room (leonardo di caprio)
0 260

13.04.2015 19:54
Daniel Keyes'in bilim kurgu fantazyalarını oldum olası takip etmişimdir. kendisi tontiş bir abimizdir. bu abimizin 1981 yılında yazmış olduğu 'The Minds Of Billy Milligan' adlı biyografi yayınlandığı dönemde bir çok kesim tarafından güzel eleştriler almıştı. '

Billy Milligan' bir çok suça karışmış ve Amerikan mahkemeleri tarafından çoklu kişilik bozukluğu tanısını konulmuş bir suçlu. Daniel'inde biyografi niteliğindeki yazısında Billy'nin hayat hikayesi çarpıcı noktalarıyla gözler önüne seriliyordu.

Milligan' tarihte ilk defa bu tanı yüzünden cezai işlem uygulanmayan tek sanık olma özelliğini hala günümüzde korumaktadır.

Şimdi gelelim meseleye....

Dicaprio'nun hala Oscar alamamasından yakınan topluluk, genelde Akademi Jurisine sert eleştriler getiriyordu.

Dicaprio bu film ile belkide oyunculuk kariyerindeki en zor performanslardan birisini sergileyecek.

peki neden ??

Ruhunda 'erkek,kadın,çocuk' ve sayamadığımız bir çok duygu değişimi ile tam 24 karakteri canlandırarak seyirciyle buluşturmayı hedefliyor.

zannedersem bu sefer büyük oynadığı için akademi jurisi artık bir dur der bu adama. ve biz topluluk olarak derin bi nefes alırız .

Film şuan senaryo yazım aşamasında, genellikle biyografi filmleri yada kitaptan uyarlanan filmleri herzaman hüsran olarak kabul etmişimdir. Çünkü sinema öyle bir iştir ki görsel anlamda birşeyi izleyiciye empoze etmek, insanların tek düze düşünmelerine neden oluyor. Mesela bir kitabı okurken herkes kafasından farklı şeyler canlandırırken, bir kitabın filme aktarılması bütün kurduğun ütopyanın yıkılmasına sebeb oluyor. Eğerki senarist ekibi ortaya güzel bir iş koyabilirse Dicaprio bu performansı ile kült yapımlar arasına adını birkez daha adını yazdırabilir. Kim bilir ?
14.04.2015 03:12
dicaprio kesinlikle iyi bir oyuncu. özellikle basketbol günlükleri ve zindan adası performansları baya başarılıydı. bunu da halleder diye tahminde bulunabilirim. fakat jurinin amk.

feragatname | gizlilik sözleşmesi