0 260

forumlar > genel / off topic > "ıce bucket challenge" görevini yerine getirdi mi?

forumlar > genel / off topic > "ıce bucket challenge" görevini yerine getirdi mi?
0 260

26.08.2014 12:25
Son zamanların "moda" olayı Ice Bucket Challenge işi artık eğlenceye dönüştü gibi. Sizce bu girişim mantıklı mıydı? Yerini buldu mu? Yerini bulduysa ne değişti, gerekli yarar sağlandı mı?

Ek Bilgi: Türkiye'de 95 bin Lira bağış yapılmış sadece.

Türklerin " Ice Bucket Challenge"ları:

youtube.com/v/tEoh3rK6DNA
26.08.2014 15:04
Binlerin öldüğü savaşlar katliamların olduğu bir dünyada ALS için farkındalık olayı toplumsal farkındalık değil olay sadece bakın ben ne kadar duyarlıyım......İnsanlık tarihinde ALS 'den kaç kişi öldü......Emperyalist güçler kaç kişi ??
26.08.2014 14:06
Şu video yararlı olacaktır. Bik bik ötmektense, büyükannesini ALS hastalığından kaybeden, annesi ALS olan ve kendisi de ALS'den ölecek birinin söylediklerini dinlemekte fayda var...

Ne kadar eğlenceli olursa o kadar iyi...

www.hurriyettv.com/yasam/insan/als-hastasi-gencten-buz-banyosu-yapanlara-mesaj-var_44431

ALS hastası Anthony Carbajal videoda şöyle der;
"ALS buz kovası mücadelesinin abartılı olduğunu düşünerek insanlar buna sinirleniyorlar. Bu iyi, bu iyi, demek ki farkındalık projemiz işe yarıyor..."
26.08.2014 13:40
"ıce bucket challenge" görevini yerine getirdi mi?
ıssız acun kaldı mu ?
26.08.2014 13:40
yediğimizle içtiğimizle görgüsüzlük yapma olayımız bitti sıra hastalıklar sayesinde prim yapmaya geldi bil geyts lavuğuyla mark zükerberg denyosu çok duyarlıysa milyarlarca dolar sahibiler yardım yapıp bunu dillendirmeyebilirlerdi ki bildiğim kadarıyla bil geyts her sene milyonlarca dolar yardım yapıyo hastalıkların çözümü için bu neden bukadar popüler oldu çarli şinle dalga geçtik kokocu diye en akıllıları o çıktı
26.08.2014 13:32
Boş farkındalık olmasa da olur. Mesela.
26.08.2014 13:03
Amacını aşamadı zaten. Amaç yerini bile bulamadı diyorum Türkiye'de. Hakkını verenler çok da iyi yaptı çok da güzel yaptı. Ama kendine eğlence arayanlar da bunu ALS'ye farkındalık diye dile getirmesinler.
26.08.2014 12:52
"Eğlenceye dönüştü" çok garip bir yorum... Eğlenceye dönüşsün tabi lan! Bu kadar güzel bir olay destekleniyorsa varsın eğlence dönüşsün!..

Bağış yapmasan bile dikkat çektin işte. Başkalarının bağış yapmasını sağladın. Popülist yaklaşanlar, "amacını aştı..." diyenleri komik buluyorum... Ulan amacı neydi ki aşsın?.. Ne kadar duyulursa, ne kadar farklı/garip/eğlenceli olursa o kadar iyi değil mi?..

Birisi şunu yazmış;

"Binlerce kişinin katıldığı milyonlarca lira destek toplanan belki de son yüzyılın en başarılı bağış kampanyası #IceBucketChallenge ı küçümseyen var

Popülizmi mi kullandı , sosyal medya manyaklığını mı kullandı , ünlülerin şöhret arzusunu mu kullanndı umrumda değil.
Bugüne kadar defalarca kampanya yapılmıştır ama bu kadar başarılısı yok arkadaş kabul et.

Ne kadar mı başarılı ? hazirana kadar 5.7 Milyon $ lık yatırım varken sadece 13 ağustos - 24 ağustos arası toplanan miktarla 70.2 milyon dolar oldu.
Nolacak bu para ? Hastalığın araştırılması ve tedavisi için kullanılacak.

Video çekip meydan okumayı mı sevmiyorsun? sevme git o zaman bu videolar sayesinde öğrendiğin ALS için 3 kuruş bağış yap. Amaç o.
Sen ahmet çakar a bakma sevgili kardeşim 1 takım kur da halı sahada maç yapalım desen adam toplayamaz o."

www.hurriyettv.com/yasam/insan/als-hastasi-gencten-buz-banyosu-yapanlara-mesaj-var_44431
26.08.2014 12:47
bazıları efendi gibi yapmış üstüne düşeni. baızlarıda çığlıklar gülüşmeler bilmem ne, ne kadar saçma sapan. yapma amk ozaman. hiç bişi yapma bari.
26.08.2014 12:37
Toplam miktara bakacak olursak yerini bulmadı. Eğlenceye döndü. En azından Türkiye'de. Ama global bakacak olursak bi şekilde dikkat çekip bağış sağlanmasını sağladı.İşe yarayacaksa ne mutlu.

feragatname | gizlilik sözleşmesi