0 270

forumlar > kültür-sanat > sevan nişanyan

forumlar > kültür-sanat > sevan nişanyan
0 270

23.08.2014 12:10


www.zaman.com.tr/etyen-mahcupyan/sevan-nisanyan-diye-bir-adam_2195641.html

Her toplumda ve her zaman ‘delilik' diye adlandıracağımız ama gıpta ile bakacağımız işlere kalkışanlar çıkar. Zaten eğer böyle insanlar çıkmıyorsa o toplum ruhen ölmüş demektir.

nisanyan1.blogspot.com.tr/

"İnsan düşündükçe deliriyor, Türkiye Cumhuriyeti'i Sevan Nişanyan'ı hapse attı."

Bir boka yaradığımız yok, varlığımız ancak sorun çıkarıyor; yokluğumuzun tek etkisi de akşam haberlerinde ibretle izlenen haber sayısında hissedilir. Düşün ya, yarın sabah dünyadan komple silinsek, bir sabah uyansak ve Ortadoğu olmasa, ardımızdan gelecek tek tepki nedir, hepimiz biliyoruz: derin bir "oh" Böyle bir utanç olabilir mi? Böyle haysiyetsiz, böyle onursuz bir yaşam olabilir mi ya? Bitsin gitsin yani. Sanki yaşıyoruz da ne oluyor şu ülkede, yaşamak mı denir buna?

Mücadeleymiş, neyin mücadelesi ya? 2014 olmuş sene 2014 ya, kadın gülmesin, hamile kadın dışarı çıkmasın, Kuran dinleterek bitki büyütmek falan.. bunların ne tartışması ya. Bunlar tartışarak aşılacak bir şeyler mi? Sahiden inanıyor musunuz?

Adam orada quantum fiziği ile maddenin, set theory ile matematiğin, mantığın kökenini anlamaya kasar, biz burada IŞİD ile uğraşıyoruz. Gündemimiz IŞİD. Ya bir düşün, şu içinde bulunduğun kümeden/durumdan bir adım dışarı at ve kendine bir dışarıdan bak. Böyle bir sefalet olabilir mi ya? IŞİD nedir ya? Biz neden bu adamları konuşmak zorundayız? Bu adamlar bizim hayatımızda neden var? Biz böyle insanlarla nasıl bir şey paylaşıyor olabiliriz? Vallahi miğdem bulandı.

Dünyaya sanki acı çekelim, rezil olalım, üstü açık bir tımarhanede kirlenelim bir daha da gün yüzü görmeyelim diye geldik.

Erdoğan'mış, Davutoğlu'ymuş.. Bunlar nedir Allah'ını severseniz. 2014 yılında Türkiye'nin dünyaya verdiği cevap bu mudur yani? Ülke değil girdap yemin ediyorum. İnsanın ruhunu, hayal gücünü, yaşama sevincini emiyor. Vallahi lanet girsin böyle coğrafya ya.. Vatan hainliğine bile değmez bu ülke. Kaçan da kurtulamaz bu delilikten, ancak soyunu kurtarabilirsin ki o da bir şeydir, hatta belki de her şeydir.

www.59saniye.com/ali-nesinden-sevan-nisanyanin-hapiste-olmasi-hakkindaki-yorumu/

Son olarak ekliyorum ki, maalesef diyorum ama gerçek. Türk insanının alametifarikaıdır, kendi cahilliğinin intikamını okuyanı aşağılayarak aldığını sanır.

"Güvercin Gerdanlığı" / Ernst W. Heine

Bu kitabı okumayanda ortadoğu uzmanıyım demesin.

Sevan Nişanyan, benim için Türkiye'nin Sokrates'idir.
- bu mesaj, electioneering tarafından 12:15 23.08.2014 tarihinde düzenlendi.
05.12.2014 00:22
bu adam hala içerde dimi
sizin ımınızı kıyıyıym ben
05.12.2014 00:00
Öyle Batı'nın teknolojisi ile saraylar yaptırıp, Batı'ya hava attıklarını sanırlar ancak. Bir bitmediler arkadaş ya.
04.12.2014 23:59
Bu kadar aşağılık bir durum olabilir mi ya? Bu kadar korkaklık olabilir mi? Zaten tam olarak bu nedenle bu coğrafya uğraşmaya bile değmez bir coğrafyadır. Kimse bu ülkeden bir İsveç, bir Danimarka, bir Hollanda olmasını beklemiyor.
04.12.2014 23:59
Bu 11 yıllık cezanın ardında Nişanyan ile simgelenen ama Nişanyan'a edilenden çok daha büyük bir sefalet yatıyor: Ortadoğu'nun, İslam medeniyetinin sefaleti. Müslümanların konuşan insandan, üreten insandan, düşünen insandan korkuyor olmalarının sefaleti.
04.12.2014 23:58
Nişanyan'ın cezası 11 yıla çıkmış.
04.09.2014 12:38
Yanlış Cumhuriyet kitabını okuduğumda MFÖ'nün o harikulade "Sen neymişsin be abi!" şarkısına atıf yapar gibi bir kitap olmuş. Eninde sonunda biri bu islamı bitirecek dirhem dirhem azalacaklar biz görür müyüz orasını bilmiyorum. Bu ülkede bunları anlamayacak kesim çoğunlukta bize de bu delilikten kaçıp kurtulmak kalıyor maalesef. Aslında bu ülkeyi bırakacaksın Sevan Nişanyan ve Sırrı Süreyya Önder ikilisine, bakın yemin ediyorum tüm dünyanın gıpta ile baktığı ülke oluruz.
04.09.2014 12:37
Seven nişanlanır diye algıladım ya
04.09.2014 10:34
Aa son dışkı bükücü. Kavanozlu mavanozlu.

feragatname | gizlilik sözleşmesi