0 257

forumlar > sinema & tv > family guy

forumlar > sinema & tv > family guy
0 257

22.04.2014 13:35


Dizi genel olarak kurgusal şehir Quahog, Rhode Island'da yaşayan Peter ve Lois, çocukları Meg, Chris ve Stewie ve antropomorfik köpekleri Brian'dan oluşan Griffin ailesini konu alır.

Kısaca karakterler

Peter Griffin: Ailenin, alkole, yemeğe ve karısı Lois'e düşkün, obez, anlayışsız, saf, biraz bencil babası. Zeka seviyesi çok düşüktür. Üvey babası koyu bir Katoliktir. Afrikalı ve İrlandalı kanı taşımaktadır.

Lois Griffin : Ailenin annesidir. Genellikle Peter'a sözünü dinletmeye çalışır ama hiç başarılı olamaz. Kültürlü ve sabırlıdır. Quahog'un en zengin ailelerinden biri olan Pewterschmidt ailesinden gelmektedir. Komşusu Quagmire ve köpeği Brian da dahil olmak üzere şehirdeki pek çok kişi ona aşıktır. Masum görünüşünün yanı sıra çok çılgın bir geçmişi vardır.

Meg Griffin: Ailenin çirkin olduğunu düşünen ergen kızıdır. Ayrıca kardeşi Chris'i aptal ve kilolu görmektedir. Çoğu zaman Chris ile kavga eder ama en az onun kadar mantıksızdır. Griffin ailesi ve bütün şehir halkı genellikle onun varlığını bile önemsemez. Bazı bölümlerde bütün aile onun nerede olduğunu ve ne yaptığını unutur.

Chris Griffin: Ailedeki şişman ve mantıksız işler yapan çocuktur. Dizide kızlarla konuşmaya çalışırken dona kalır ve şapşallaşır. Babasının kopyası gibidir. Odasındaki dolabında evil monkey dediği bir maymun yaşar.Stewie'nin Brian'dan sonra ailede sevdiği tek kişidir.

Stewie Griffin: Ailenin küçük bebeği. Bir yetişkin gibi konuşur ama kimse söylediklerine aldırış etmez. Yanında silah taşır, yeni teknolojiler geliştirir. Sürekli annesini öldürmeye ve dünyayı ele geçirmeye çalışır. Evin köpeği Brian ile fazla anlaşamaz çünkü onun çok ukala olduğunu düşünür fakat onu yine de çok sever. Oyuncağı Rupert ve Brian'a olan ilgisinden dolayı eşcinsel bir imaj çizdiği düşünülse de kendi yaşıtındaki kız bebeklere aşık olur. Komik ve abartılmış bir İngiliz aksanı vardır.

Brian Griffin : Ailenin evcil hayvanı olmasına rağmen en entelektüel karakteridir. Peter'ın en iyi dostudur ve Stewie ile bir tek o ilgilenir. Ailevî bazı sorunların çözümlenmesinde çok yardımcı olur. Herkes saçmaladığında tüm aileyi sakinleştiren ve uyaran bir köpektir. "Köpek" kelimesini çok küçük düşürücü ve saygısızca bulur. Siyasi konularda görüş belirtir. ''Excellence in Broadcasting'' isimli bölümden de anlaşılacağı gibi liberaldir. Evin annesi Lois'e aşıktır.12. sezon 6. bölümde hayatını kaybetmiştir.Yerine Vinny adlı yeni bir köpek gelmiştir.Ancak dizi hayranlarının itirazlarına karşılık 12.sezon 8. bölümde Stewie tarafından zaman makinesi kullanılarak diziye geri döndürülmüştür.

Bilenler bilir.
topiği yoktu,olsun dedim.
- bu mesaj, fırtınaöncesisexsizlik tarafından 13:36 22.04.2014 tarihinde düzenlendi.
13.07.2014 15:50
28'inde simpson'larla ortak bölüm geliyomuş.

28.04.2014 12:40
yeni bölüm gelmiş nihayet.
22.04.2014 17:14
brian'ı harcadılar matmazel
22.04.2014 13:53
bölümleri biraz daha düzenli aralıklarla çıksa daha iyi olacak sanki.
22.04.2014 13:38
Family guyin topiğinin olmamasi ne kadar ayip.
Izlemeyenler için; Stewie ve Brianin diyaloglarina hareketlerine mutlaka gülersiniz. Dizi baştan aşağiya komik. Kesinlikle izlenmeli. En sevdiğim bölümlerde stewienin boç para verdiği ve peter tarafindan emzirildiği.

feragatname | gizlilik sözleşmesi