0 263

forumlar > müzik > golden horn

forumlar > müzik > golden horn
0 263

01.02.2014 03:57
Müziğinde ağırlıklı olarak akustik öğelere yer veren ve sitesinde bahsettiği gibi “beyni dans ettirebilecek partisyonlar” yaratmayı çabalayan İstanbul orijinli genç bir müzisyenin solo projesi olarak ortaya çıkan Golden Horn, bunu ilk EP’si Utter Reality ile başarmış gibi görünüyor. Noisest etiketi ile iTunes üzerinden satışa çıkan EP’nin prodüktörlüğünü ise Post, Melis Danişmend, Malt, Arşmahal gibi isimlerle çalışan Çağan Tunalı yapmış.

Go Back, Arpeggio ve Hopeful Screaming olmak üzere üç şarkıdan oluşan EP yaklaşık 13 dakika boyunca akustik müziğin ne kadar dolu olabileceğini göstermekte. Enstrümanların oldukça maharetli bir biçimde kullanılmasının yanı sıra, bestelerin farklılığı ve vokalin oldukça tok ama melankolik ilerleyişi de bu hissiyatı pekiştiriyor.

Şu sıra İngiltere ve İskoçya’da performanslar sergileyen Golden Horn, Soundcloud üzerinden de dinleyebileceğiniz EP ile son dönemde Türkiye’den çıkan en iyi işlerden birine imza atmış durumda. Utter Reality ile ilgili söylenebilecek tek kötü şey şimdilik 3 şarkı ile yetinmek zorunda olmamız.

Yalkı Akçay

[kıyımüzik]

https://soundcloud.com/goldenhorn
01.02.2014 03:59
Golden Horn is psychedelic scenery on living areas.Nature of acoustic reunites the sound waves and the soul cracks.Every single vibration opens up the gates and shows the undeniable reality of the subliminal perception.Birds, trees, stones, rain and each part of the order plays their own beat and creates big partitions that can make the brain dance.

The horn that never shined before.
www.goldenhornmusic.com

feragatname | gizlilik sözleşmesi